پرسش و پاسخ از دکتر خدادادی - بیماری های دهان و دندان | کتاب های استاد خدادادی

پرسش و پاسخ از دکتر خدادادی – بیماری های دهان و دندان
بازدید: 6,285 views
 
1
غذاهای ممنوع برای آفت چیست. چگونه درمان می شود؟
روزانه ۲ بار و هر بار ۱ عدد سیب را رنده کرده با کمی عسل خوب بجوید و غذاهای ممنوعه را میل نکنید (هر چیزی که تبلیغ می شود).

 

2
دهانم خشک می شود با این که دو ماه غذای حیوانی نخوردم. علت چیست؟
عصبی نشوید و ورزش کنید.

 

3

بنده از ۲ سال پیش در انتهای گلو قرمزی شدید و همچنین در سق دهان به همراه درد شدید در گلو و حالت تورم در گلو که باعث سوزش دائم در دهان شده و همزمان در روز چند مرتبه غدد تحت فکی من بزرگ می‌شود که حالت خفگی و تنگی نفس می‌دهد.
طبق نظر دکتر های متعدد: ۱- آلرژی ۲-اعصاب ۳- عفونت در بدن و غیره که با تجویز دارو حتی انواع قرص آلرژی اثری نکرده در ضمن به نظر میرسد مخصوصا ابتدای صبح دهان یعنی آب دهان بشدت اسیدی است

عصبی نشوید و غذاهای ممنوعه میل نکنید. بمدت ۱۰ روز از مصرف غذاهای سفت خودداری کنید.

 

4
بنده هرچند وقت یکبار دچار آفت دهان می‏شوم و معمولا تا بهبودی ده روز یا بیشتر طول می‏کشد و بسیار بنده را آزار می‏دهد. از دهان شویه‏های مختلف نیز استفاده کرده‏ام اما مجددا دچار این عارضه شده‏ام. می‏خواستم بدانم که ریشه این بیماری طبق طب قرانی چیست و چگونه می‏شود برای همیشه از دست آن راحت شد؟

از مصرف کلیه غذاهای ممنوعه خودداری شود. هر روز یک عدد سیب را درشت رنده کرده و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کرده و خوب بجوید.

 

5
دخترم ۴ سال دارد دور دهانش خارش دارد و تغییر رنگ داده است گاهی خارش خیلی اذیتش می‌کند. دو بار به پزشک مراجعه کرده‌ام تا دارو استفاده می‌کند خوب است پس از قطع دارو دوباره شروع می‌شود مرا راهنمایی کنید

از مصرف غذاهای ممنوعه خودداری شود. موضع را با روغن کنجد چرب کنید.

 

6
با توجه به اینکه رژیم غذایی توصیه شده از جانب شما را رعایت کردم و گرمی هوا هم برطرف شده است باز هم در زیر بغل‌هایم بسیار عرق میکند همچنین دهانم بوی بسیار بدی در تمام روز میدهد
غذاهای ممنوعه میل نشود. یبوست نداشته باشید. بهداشت دندان را رعایت کنید.

 

7
بنده خانمی هستم ۴۵ساله که مدت سه سال است که از بیماری (پنفیکوس) که شبیه تاول مخاطی درون دهانم ایجاد شده رنج میبرم. برای کاهش (نه درمان) آن از قرصهای کورتون استفاده میکنم که آن هم خود عوارض دو چندانی دارد. لطفا مرا راهنمایی کنید.

غذاهای ممنوعه میل نشود.
از فرآورده‌های حیوانی میل نشود.
روزانه ۷ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه استفاده شود.
غذا فقط گیاهی میل شود. عصبی نشوید.
از فرآورده های قند و شکر نیز میل نشود. سیب و عسل را مرتب میل کنید.

 

8
لطفا بفرمایید علت خون ریزی لثه چیست؟
تست پلاکت را انجام دهید.

 

9
من از خیلی وقت حالم به هم می‌خورد و اگر از خواب بیدار می‌شوم دهانم پر از آب (تف) است. اکنون ۲۸ سال دارم و چند بار به دکتر متخصص رفتم نتیجه ای نداشت.

از مصرف غذاهای ممنوعه پرهیز شود.
فعلاً از غذاهای گیاهی استفاده شود. از شربت عسل با یخ میل شود.

 

10
اگر یبوست نداشته باشیم علت بوی بد دهان و درمانش چیست؟

از مصرف غذاهای ممنوعه خودداری شود.
فعلاً از غذاهای گیاهی میل شود. عسل را بیشتر استفاده کنید.